Asus-Garanti-Suresi

Asus Garanti Süresi


Asus Garanti Süresi

Türkiye’de tüm elektronik ve telekomünikasyon cihazların garanti süresi Garanti Belgesi Yönetmenliği uyarınca en az 2 yıl olacak şekilde belirlenmiştir. Ancak bunun belli şartlarda istisnalarının olabileceği mevzuatla düzenlenmiştir. Bu şekilde hem üretici ve ithalatçı firma hem de tüketicinin hak ve sorumlulukları koruma altına alınmıştır. Asus Garanti Süresi ise her bilgisayarın alt veya arka kısmında bulunan etikette de yazıldığı üzere 24 ay, yani 2 senedir. Ancak bazı Asus ürünlerinin garantisi 36 ay (3 yıl) da olabilmektedir. 24 ay mı yoksa 36 ay mı olduğu bilgisayarın arkasındaki etiketten veya garanti belgesinden kontrol edilebilir. Bu süre üretici firma tarafından tüm ülkeler için geçerli olacak şekilde belirlenmiştir.


Asus Garanti Süresi, ürünün satın alma işleminin tamamlanmasıyla başlar. Ancak alışveriş faturasının garanti belgesi olarak kabul edilmeyeceğini belirterek, her Asus müşterisinin garanti belgesini alması ve bunu 2 yıl boyunca saklaması gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Garanti belgesi yalnızca kullanılmamış ürünler için düzenlenmektedir. Garanti belgesi sayesinde teknik servisler ücret almaksızın bilgisayarda meydana gelen arızaları giderir. Bilgisayardaki herhangi bir parçanın ömrünün garanti süresinden daha az dayanması durumda Asus yetkili servisleri,  orijinal parça değişimini ücretsiz olarak yapar. Bilgisayarın tamir edilemez bir kusurunun olması durumunda, bilgisayarın yenisiyle değiştirilmesi veya para iadesi yapılması dahil müşterinin mağduriyetini gidermeye yönelik uygulamalar mevcuttur. Garanti kapsamında yapılan işlemlerde işçilik ücreti adı altında hiçbir ücret talep edilmez. 


Üretici firma garanti belgesi düzenleyerek, bilgisayarının hiçbir ayıp ve kusurunun bulunmadığını, kullanıcıdan kaynaklanmadığı sürece Asus Garanti Süresi boyunca meydana gelecek her türlü arızayı onarmayı taahhüt eder. Garanti belgesi ve bu kapsamda satın alma işlemi sonrasında müşteriye sunulan hizmetler, Asus’un marka değerini ve imajını artırmakta ürünlerinin albenisini yükseltmektedir. Garanti belgesi düzenleyerek tüketicilere verilen güven sayesinde müşteriler gönül rahatlığıyla Asus ürünleri satın alır. Özellikle çok sayıda bilgisayar üreten şirketin bulunduğu ve küresel pazarın oluştuğu bir dönemde yaşadığımızı da göz önünde bulundurarak var olan rekabetçi ortamda her marka, albenisi artıracak ilave hizmetlere ihtiyaç duyar. Bunlardan biri de, garanti kapsamında taahhüt edilen hususların yerine getirilmesidir. 


ANKARA ÖZEL ASUS SERVİSİ • Asus Garanti Süresi

Asus Garanti Süresi talepleriniz için 03123211213 numaralı telefondan veya Whatsapp butonuna tıklayarak bizimle İletişim'e geçebilirsiniz.

Sayfa Etiketlerimiz

asus anakra asus garanti