ASUS Laptop Tamiri • Bilgisayar Onarımı • Laptop Parça Değişimi


ASUS Laptop Tamiri ile ilgilenen personelimiz !

Ankara Bilgisayar tamiri konusunda kendini kanıtlamış, Ankara bilgisayar tamircisi olan tecrübeli ve bilgi düzeyi yüksek elit çalışan kadromuz sayesinde asus marka her model laptopların tamiri, pc yedek parça değişimi özenle ve dikkatle yapılmaktadır. Çok defa duyulmuş ve görülmüştür ki; ilk defa gittiği teknik serviste yapılan yanşlış, özensiz, dikkatsiz ve art niyetli onarımlar yüzünden bilgisayarı eskisinden daha kötü duruma gelebiliyor. Biz size bu konuda aman dikkat demek istiyoruz.

Laptop Kasadaki kırık ve çiziklerin onarımı

Masaüstü PC veya laptop kasadasında kırık ve/veya çiziklerin servis teknikleri ile onarılması ve çiziklerin kaptılması, bilgisayarınızın laptop kozmetiğindeki iyileştirmeler yaparak ilk günlerinden bir esinti sunuyoruz. Ancak ekranı kırık olan laptop bilgisayarlarda ekran tamiri yerine orjinal (OEM) veya muadil parça laptop ekranı değişimi yapmak gerkecektir.

Laptop Bataryalarının bitmek bilmeyen problemleri

Laptop bataryaları laptoplarınızın en fazla şikayet ettiğiniz parçalarındandır, bataryaların hali hazırdaki laptop batarya kullanım ömürü, şarj depolama süresi de bu şikayetlerimizin sebebini oluşturmaktadır. Ancak esas şikayet edilen konusu değişim zorunluluğu ortaya çıktığında meydana gelmekte; Orjinal laptop bataryası fiyatları çok pahalı olmasından kaynaklıdır.
Laptop tamiri esnasında ; anti statik bileklik (ESD: Elektro Static Discharge) kullanılmaması durumunda vücutunuzda bulunan statik elektrik entegrelerin üzerine boşalacaktır ve bu esnasda anakart, ekran kartı, ram bellek , işlemci gibi hassas devre elemanlarında tamiri mümkün olmayan kalıcı hasarlar oluşabilecektir. Bu durumlar ileriki zamanda karşınıza adı konamayan, nereden kaynaklı olduğu bilinmeyen arıza olarak çıkacaktır.
Sık Yaşanan Laptop Şikayetleri • Laptop Arızaları • Notebooklarda Meydana Gelen Diğer Problemler


Laptop Görüntü Bozuk, Laptop Görüntüsü Hiç Gelmiyor, Laptop Donma Oluyor, Laptop Yavaşlama Sorunu, Laptop Ekranında çizgiler var, Laptop Klavye Tuşu basmıyor, Laptop Usb Görmüyor gibi temel arızalar teknik servisimizde çözüme kavuşmaktadır.


ASUS Laptop Mavi ekran sorunu

Mavi ekran hatası konusu aslında sadece Asus laptoplara mahsus bir konu değildir, hatta bu hatanın neden kaynaklandığına yönelik tek sebepli bir netice ortaya koymak da hatalı olacaktır. Çünkü genel olarak mavi ekran hatası bilgisayarınızı korumaya almak için veya bir process 'in işletilmesi esnasında karşılaştığı zorluğu donanımsal özellikleri hasebiyle karşılayamaması gibi bir durumda ortaya çıkar.

Son cümlede belirttiğimiz gibi adi bir donanım arızası sebebiyle mavi ekran hatası alınıyor olabilir, ancak donanımı bu denli zorlayanın da özellikle işletim sistemi gibi bir sistemsel yazılımın yanlış yönetimi sonucu da olabilir. Arızanın nasıl giderileceğini anlamak için servisimizde teknik servis arıza tespit yazılımında, çalışma performansı donanım değerleri görüntülenir. Arıza kodları incelenir çözüm sağlanır.Laptop Görüntüsü Yok, Laptop Ekran Hiç Gelmiyor

Söz konusu arıza da sık rastlanan bir durumdur, bilgisayar hiç açılmaz veya bilgisayarınız açılsa bile bilgisayar monitoründe, notebooklar için lcd ekranda görüntü olmaz bu durumda düşük bir ihtimal de olsa bilgisayarın anakartında, ram belleğinde bir arıza olmuş olabilir ama büyük ihtimalle ekran kartından kaynkalı bir arızadır. Ekran kartları teknik servis imkanları ile tamir edilebilmektedir. Tamir edilmek için uğraşılan ekran kartları ikinci, üçüncü defa uğraşıldığında bir daha tamir edilemeyecek duruma gelebilir.

Burada dikkat edilmesi gereken konu da güvenilir ekran kartı tamiri yapamayacak ve sağlam ekran kartınızı da bozabilecek kişilerden uzak durulmalıdır. Özellikle düşük fiyat vererek işcilik maliyetini çok düşük gösteren kişilere veya işletmelere bu konuda mesafeli davranırsanız sizin ve cihazınızın faydasına olacaktır. Her işin ve işciliğin olduğu gibi bu gibi tamir işlemlerinde de bir işcilik maliyeti vardır. Fiyat teklifi almak için İletişim sayfamızdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirisiniz.