Asus Laptop Kasa Değişimi

Asus Laptop Kasa Değişimi


Laptopların kasalarında zamanla boya atması, kullanıma bari çizikler, darbeler sonucunda oluşan hasarlar olabilmektedir. Bu durumda kasaların onarılması veya değiştirilmesi gerekir. Asus Ankara servisi olarak bu konuda sizlere hizmet sunmaktayız. Bilgisayarlarınızın kasasını orijinalleri ile değiştirmekteyiz. Peki Asus laptop kasa değişimi sırasında nelere dikkat edilmelidir? Servis seçimi nasıl yapılmalıdır?
 

Laptop Kasası Nasıl Değiştirilmeli?

Laptop kasalarının değişimi zahmetli bir iştir. Öncelikle bilgisayarınızdaki tüm parçaların sökülmesi gerekir. Sonrasında bu parçaların tek tek yeni kasaya takılması gerekir. Bu noktada;

  • Parçaların sökülmesi ve takılması sırasında dikkatli davranılmalıdır. Parçalara sökerken veya takarken zarar verilmemelidir.
  • Kasanın orijinal veya çıkma olmasına dikkat edilmelidir. Eğer çıkma bir kasa takılacaksa bu noktada kasanın kozmetik olarak kusursuz olması gerekir.
  • Kasanın montajı sırasında tüm parçaların ve portların tam oturması gerekir. Özellikle portların tam olarak yerine oturması şarttır.
  • Kasa bilgisayarınızın modeli ile tam uyumlu olmalıdır. Farklı modeller arasında port yerleri gibi noktalar değişiklik gösterebilmektedir.

 

Servis Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Tabii ki Asus teknik servisi ihtiyacınız olduğunda servis seçimini nasıl yapacağınızı merak etmektesiniz. Asus ülkemizde en çok satan markalardan olduğundan birçok özel ve yetkili servis bulunmakta. Servis seçimi yaparken dikkat edeceğiniz noktalar;

  1. Fiyat

Mutlaka farklı servislerden ve Asus’un yetkili servisinden fiyat alın. Fiyatları karşılaştırın ve çok pahalı olan servislerden uzak durun.

  1. Tecrübe

İş yaptıracağınız firmanın tecrübeli olmasına, uzun süredir iş yapıyor olmasına dikkat edin. Aksi halde montajı doğru yapamayacak ve farklı sorunlar da çıkmasına neden olacaklardır. Bu noktada uzman bir ekibe sahip olan firmaları tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

  1. Hizmet Süresi ve Stok

Bilgisayarınıza uygun olan kasanın olup olmadığını, yoksa kaç gün içerisinde tedarik edileceğini mutlak sorun. Aksi halde bilgisayarınız uzun süre serviste kalabilir bu da işlerinizin aksamasına yol açabilir.

  1. Yorumlar

Bir firma seçimi sırasında size en büyük yol gösterici diğer kullanıcıların yorumları olacaktır. Bu noktada başta Google Haritalarda yer alan yorumlar olmak üzere internetteki kullanıcı deneyimlerini okumalısınız. Firma hakkında yapılan yorumlara bakmalısınız.


ANKARA ÖZEL ASUS SERVİSİ • Asus Laptop Kasa Değişimi

Asus Laptop Kasa Değişimi talepleriniz için 03123211213 numaralı telefondan veya Whatsapp butonuna tıklayarak bizimle İletişim'e geçebilirsiniz.

Sayfa Etiketlerimiz