Asus Laptop Açılıyor Ekran Gelmiyor

Asus Laptop Açılıyor Ekran Gelmiyor


Eğer Asus laptop açılıyor ekran gelmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız bunun birçok farklı sebebi olabilir. Tüm sebepler incelendikten sonra işlem yapmanız ve sorunu çözmeniz gerekecektir. Bazı durumlarda birkaç hata aynı anda ortaya çıkabilir. Tüm bunlar ekranın gelmemesine yol açacaktır. Ekran hataları donanım kaynaklı veya yazılım kaynaklı olabilir. Şimdi sizler için derlediğimiz bu hataları ve çözümleri inceleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Donanımsal Ekran Gelmeme Sorunları

Asus laptop açılıyor ekran gelmiyor sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız donanım kaynaklı birçok sorun olabilir. Bunlardan ilki ekran kartı arızasıdır. Ekran kartınızın yanması veya zarar görmesi işlem yapamaması anlamına gelir. Bu ise görüntü aktarımını engelleyecektir. Eğer ekran gelmiyor ancak cihazınız işlem yapmaya devam ediyorsa bu durumda ekran kartınızda bir sorun olmuş olabilir. Bunu anlamanın bir diğer yolu da cihazı başka bir monitöre bağlamak olacaktır. Bilgisayarınızı başka bir monitör veya TV’ye bağlayarak test edin. Görüntü aktarımı gerçekleşiyorsa cihazınızın monitör veya görüntü kartlarında bir sorun var demektir. Eğer halen görüntü yok ise bu durumda sorun yazılım kaynaklıdır.

Yazılım Kaynaklı Ekran Sorunları

Eğer yazılım kaynaklı sorun olabileceğini düşünmeye başladıysanız bu durumda Asus laptop açılıyor ekran gelmiyor sorununu driver güncellemesi ile halledebilirsiniz. Buna ek olarak Windows dosyalarınızda sorun olabilir. Bunların da yenilenmesi gerekebilir. Eğer girebiliyorsanız BİOS ekranına girerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Ekran Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Çözüm olarak farklı metotlar uygulanabilir. Eğer donanım kaynaklı bir sorun var ise mutlaka parça değişimi yapılması gerekir. Ekran kartı, monitör, anakart veya farklı bir parça sorun çıkarıyor ise bu değişerek sorun çözülebilir. Yazılım kaynaklı sorunlarda ekranı hiç açamıyorsanız profesyonel destek almanız önemlidir. Aynı şekilde donanım kaynaklı problemlerin çözümünde de profesyonel teknik destek almanız önem taşımaktadır. Siz de bu alanda uzman olan firmamızdan destek alarak kısa sürede ekran gelmeme sorununu çözebilirsiniz. Özel yöntemler ile dakikalar içinde yazılım ve donanım sorunlarınızı tespit ediyoruz. Sonrasında ise problemi çözerek sizlere en kaliteli şekilde teslimat gerçekleştiriyoruz. Garantili servis için bizlere ulaşabilirsiniz.


ANKARA ÖZEL ASUS SERVİSİ • Asus Laptop Açılıyor Ekran Gelmiyor

Asus Laptop Açılıyor Ekran Gelmiyor talepleriniz için 03123211213 numaralı telefondan veya Whatsapp butonuna tıklayarak bizimle İletişim'e geçebilirsiniz.

Sayfa Etiketlerimiz

Asus Laptop Açılıyor Ekran Gelmiyor