Arkadan Aydınlatmalı Klavye Nasıl Etkinleştirilir?

Arkadan Aydınlatmalı Klavye Nasıl Etkinleştirilir?


Laptop klavyelerinde arkadan aydınlatma opsiyonel olarak sunulmaktadır. Bazı cihazlarda bu özellik mevcutken bazı cihazlarda arkadan aydınlatma bulunmamaktadır. Eğer cihazınız arkadan aydınlatma işlemini destekliyor ise bunu açmanız bazı basit yolları vardır. Özellikle gece saatlerinde çalıştığınızda bu aydınlatmanın büyük faydasını görebilirsiniz. Sizler için toparladığımız arkadan aydınlatmalı klavye nasıl etkinleştirilir rehberi ile saniyeler içinde klavyenizi aktif hale getirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken marka ve modeldir. Her marka model farklı yollar ile bunu açmaya izin verebilir. Ancak genel olarak birbirine benzemektedir..

Adım Adım Klavye Işığı Açma

Klavye ışığını açmak için çeşitli kısayollar ve uygulamalar kullanılmaktadır. Bunları kullanarak nasıl açacağınızı şu şekilde anlatabiliriz:

  • Kısayol olarak Asus cihazlarda FN+F4 kombinasyonu ile klavye aydınlatmasını açabilirsiniz. Lenovo cihazlarda ise FN+Space kombinasyonu ile klavye aydınlatması çalışmaktadır.
  • Bu kısayollar ile işlem sonuca ulaşmıyor ise çeşitli uygulamalar yüklemeniz gerekmektedir. Lenovo için Lenovo Settings, Asus içinse ATKpackage indirilmelidir.
  • Bu uygulamaları indirdikten sonra Asus için tekrar kısayol denemesi yapabilirsiniz. Aydınlatma çalışacaktır.
  • Lenovo için ise indirme yaptıktan sonra uygulamayı açıp sol menüyü incelemeniz gerekiyor.
  • Burada 4. Sırada klavye ile alakalı ayarlar mevcuttur. Tıkladığınızda karşınıza klavye arka ışığı şeklinde bir ibare çıkacaktır. Bunu tıklayıp açık yaparak ışığı açabilirsiniz.

Bu yollar ile kısa süre içinde aydınlatmayı açabilirsiniz.

Cihazım Klavye Aydınlatmasını Destekliyor mu?

Eğer cihazınız Asus ise klavyenizdeki F3 ve F4 tuşlarının üzerinde ışık işareti olması gerekmektedir. Bu işaret yok ise cihazınız klavye aydınlatmasını desteklemiyordur. Lenovo cihazda ise F10 tuşu üzerinde aydınlatma işareti bulunmalıdır. Eğer bu işaretler yok ise cihazınız desteklememektedir. Bu metot ile klavyenizin ışık desteğini tespit edebilirsiniz. Cihaz modelini incelediğinizde bu donanımın olduğunu görüyor fakat bahsettiğimiz metotlar ile ışığı açamıyorsanız teknik destek alabilirsiniz. Işıklandırmada bir problem ortaya çıkmış olabilir. Ayrıca çeşitli sorunlar oluşmuş olabilir. Bu tarz sorunları tespit eden ve arkadan aydınlatmalı klavye nasıl etkinleştirilir sorusuna cevaplar veren firmamız probleminizi çözecektir. Klavyenizi bu aşamadan sonra ışıklı şekilde kullanmaya başlamanız mümkün hale gelecektir.


ANKARA ÖZEL ASUS SERVİSİ • Arkadan Aydınlatmalı Klavye Nasıl Etkinleştirilir?

Arkadan Aydınlatmalı Klavye Nasıl Etkinleştirilir? talepleriniz için 03123211213 numaralı telefondan veya Whatsapp butonuna tıklayarak bizimle İletişim'e geçebilirsiniz.

Sayfa Etiketlerimiz

Arkadan Aydınlatmalı Klavye Nasıl Etkinleştirilir?