Asus-RMA-Nedir

Asus RMA Nedir


Asus RMA Nedir ?


Asus RMA nedir, neyin kısaltmasıdır ve neyi kapsar gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. RMA, İngilizce ‘return merchandise authorization’ın baş harflerinin kısaltmasıyla oluşturulan ‘iade ürün ruhsatı’ şeklinde çevirebileceğimiz iade kabulünde yetkili  bir tür servistir. Kullandığınız Asus marka bilgisayarın garanti süresi içerisinde geri gönderilmesi sonucunda  Asus’un müşterilerine yeni cihaz göndermesi, aldığı ürünün ücretini iade etmesi veya tamirini üstlenmesini kapsayan teknik servise verilen bir addır. Ankara’da Asus özel servisi olarak hizmet veren Göktürk Bilişim Teknolojileri, bilgisayar onarımı konusunda uzman ve deneyimli personeliyle Asus müşterilerine hizmet vermektedir. Göktürk Bilişim tamir ettiği veya parça değişimi yaptığı tüm cihazlara teknik servis garantisi vermektedir.


Asus RMA nedir ? sorunun cevabını RMA’nın neyi kapsadığını anlatarak pekiştirebiliriz. Günümüzde pek çok Asus kullanıcısı Asus RMA servisi almakla birlikte bu hizmetin adını tam olarak bilmiyor. Anakart, ekran kartı, grafik kartı, batarya, monitör gibi Asus bilgisayar donanımlarının arızalanması durumunda RMA hizmeti veren teknik servislerin sözkonusu arızalı cihazları tamir etmesi ve bunun karşılığında Asus’un kendilerine ödeme yapması şeklinde özetlenebilir. RMA hizmeti, garantisi devam eden ürünler için geçerlidir. Ancak kullanıcıların ürünü garanti kapsamı dışına çıkaracak hataları garanti kapsamında tamir edilmemektedir.  Mesela bilgisayarın taşınması, saklanması veya kullanılması sırasında aşırı sıcak veya rutubetli ortamda kalması, suya düşmesi, düşürülerek çatlaması, ezilmesi veya kırılması gibi hatalar kullanıcı hatası olarak kabul edilmektedir. 


Asus RMA hizmeti 2002 yılından bu hayatımıza girmiştir. 2002 yılından önce Asus teknik servisleri arızalı ürünün arızasını tespit ettikten sonra arızalı ürünü Asus’a göndermek veya ürünü değiştirmekle yetinmekteydi. Ancak 2002 yılında başlayan ve sonraki yıllarda yaygınlaşan Asus RMA ile ürünlerin onarımı, parçalarının orijinaliyle değiştirilmesi teknik servisler tarafından yapılmaya başlandı. Böylece müşterilerin ürünlerinden uzun süre ayrı kalmasının önüne geçildi. Asus RMA nedir ? gibi RMA’ya ilişkin soruların yabancı gelmesine rağmen günümüzde uygulamaları hakkında  çok sayıda kullanıcının bilgisi bulunmaktadır. Asus teknik servisleri, garanti kapsamında RMA’dan faydalanmak isteyen müşterilerin, ürün numarasını, garanti belgesinin bir kopyasını ve kullanıcı bilgilerini aldıktan sonra gerekli teknik desteği sunmaktadır. 


ANKARA ÖZEL ASUS SERVİSİ • Asus RMA Nedir

Asus RMA Nedir talepleriniz için 03123211213 numaralı telefondan veya Whatsapp butonuna tıklayarak bizimle İletişim'e geçebilirsiniz.

Sayfa Etiketlerimiz

asus rma asus rma nedir asus